Vítejte na stránkách kadeřnického studia OSKAR.

Otevírací doba: Po-Pá 09:00 - 21:00 Sobota 10:00-17:00 Neděle - zavřeno

Jazyk:

Vítejte na stránkách kadeřnického studia OSKAR.

Otevírací doba: Po-Pá 09:00 - 21:00 Sobota 10:00-17:00 Neděle - zavřeno

Jazyk:

Konec zplihlým vlasům!

Máte jemné vlasy, které ztratí objem už pár minut po vyfoukání, a k tomu vypadají zoufale prořídle? Zkuste novinku, permanentní styling Wave It od Welly. Je variabilní a můžete ho nosit hned několika způsoby – nahladko nebo s vlnami.

Třicetiletá účetní Jana Kupková měla odjakživa rovné, jemné a nepoddajné vlasy. „Zlomila jsem nad nimi hůl. I když jsem je po umytí vyfoukala, natočila na kulmu nebo na natáčky, stejně se mi za chvíli přilepily k obličeji a já vypadala neupraveně, navíc to působilo, že jich ani moc nemám,“ svěřila se nám Jana. Kadeřnice Lenka Pešátová jí proto doporučila, aby absolvovala permanentní proceduru, která vlasy dokáže nadzvednout od kořínků, dodat jim objem, a navíc je i lehce zvlní.

Pro koho se hodí?

Když se řekne trvalá, většina z nás si vybaví televizní hlasatelky z osmdesátých let a jejich účes à la pudl: zkrátka kudrnaté, poškozené a spálené vlasy. Dnešní permanentní přípravky jsou ale na úplně jiné úrovni, vlasům umějí dodat objem, a navíc je nepoškodí. Styling Wave It doporučují odborníci hlavně ženám s vlasy maximálně po ramena, dlouhé vlasy jsou totiž na podobný zákrok příliš těžké a efekt by na nich nebyl tolik vidět, navíc při natáčení by se tekutá látka, tzv. zvlňovač, nedostala do celé délky vlasů. Prameny také nesmějí být příliš často barvené nebo hodně poškozené. Přestože je moderní přípravek šetrnější než trvalá, přece jen působí na strukturu vlasů a mohl by poškození zvýraznit. Metoda je totiž permanentní, z vlasů tedy nejde odstranit a musejí se nechat odrůst. Proto je důležité si její použití rozmyslet, a hlavně vše konzultovat s odborníkem.

Samotný postup je celkem jednoduchý a v mnohém opravdu připomíná klasickou trvalou. Kadeřnice Lenka Janě nejprve umyla vlasy a ještě mokré je začala natáčet. „Zvolila jsem papiloty, je to typ natáček, po kterých bude výsledný efekt co nejpřirozenější. Papiloty mohou být slabší i silnější, záleží na typu a délce vlasů.“ Vzhledem k tomu, že Jana měla vlasy sestříhané, zvolila Lenka tenčí typ, pak na ně nanesla speciální emulzi, takzvaný zvlňovač, který působí hluboce do struktury vlasů a rozpojí vazby vlasu. Následně emulzi z vlasů smyla a nanesla na ně ustalovač, díky kterému vazbu vlasů opět spojí, ale tentokrát již ve struktuře vln a vlny na vlasech drží. Poté natáčky sundala, vlasy umyla a bylo hotovo.

Jedna procedura, dva vzhledy!

Na závěr si ještě Lenka pohrála se stylingem, vlasy promačkala v dlaních a vysušila je difuzérem, takže vznikly krásné vlny. „Pokud klientka vlny nechce, stačí, když si vlasy vyfouká dohladka přes kulatý kartáč. Získají objem, a především účes, který vydrží celý den a nespadne. Po proceduře hlavně doporučuji vlasy dostatečně regenerovat, aby nebyly vysušené,“ doporučuje kadeřnice Lenka na závěr. )PŘEDSTAVENÍ NAŠEHO TÝMU

JAKUB SAK

Hairstylist

TOMÁŠ KUBÍČEK

Hairstylist

Jan Smija

Hairstylist

MICHAELA SÝKOROVÁ

Hairstylist

NAŠI PARTNEŘI

bydara bydara bydara Lazurit