Vítejte na stránkách kadeřnického studia OSKAR.

Otevírací doba: Po-Pá 09:00 - 21:00 Sobota 10:00-17:00 Neděle - zavřeno

Jazyk:

Vítejte na stránkách kadeřnického studia OSKAR.

Otevírací doba: Po-Pá 09:00 - 21:00 Sobota 10:00-17:00 Neděle - zavřeno

Jazyk:

Jak se správně myjí vlasy

 

Milé dámy a pánové. Možná si řeknete, že na mytí vlasů přece nic není a je to běžná rutinní záležitost. Často přitom přehlédneme důležité detaily.
 
Tak jdeme mýt :)
 
Vlasy před mytím dobře vykartáčujte, nebo pročesejte. Tím se uvolní zacuchaná nebo částečně slepená místa.
 
Šampony ( vždy by měli být profesionální zakoupené v salonu) se zpravidla dodávají v baleních pro více použití. Množství nutné na jedno mytí se řídí bohatostí, délkou a stupněm znečištění vlasů.
 
Před nanesením šamponu vlasy dobře navlhčete.
 
Šampon nikdy nedávejte přímo z obalu na vlasy. Je třeba jej nanášet rovnoměrně a proto nejdříve potřebné množství rozetřete v dlaních a pak vetřete do vlasů.
 
Velice často bývá též kladena otázka, jestli jsou nutné dva šamponovací postupy, tedy předběžné a dodatečné mytí. Při normálním znečištění a mytí maximálně za 3 až 4 dny je jedno mytí naprosto dostačující.
 
Velice důležité je dokonalé spláchnutí šamponu. Teprve tím se odstraní z vlasů mastnota a špína. Ani nejlepší šampon nemůže ukázat svůj účinek, je-li špatně spláchnut.
 
Jelikož se vlasová šupinová vrstva po umytí otevře, je důležité použít kvalitní vlasovou regenerační kůru (masku). Ta má vlastnost, že dodá vlasům potřebné vitamíny a živiny a vlasové destičky, které slouží jako tvrdý ochranný val odolný proti vodě a nečistotám znovu uzavře.
 
Po působení kůry což je obvykle 5 -10 minut vlasy znovu důkladně opláchneme.
 
Z důkladně spláchnutých vlasů ručníkem jemně vymačkejte přebytečnou vlhkost. Silné tření by mohlo lehce nabobtnalý, a tím choulostivější vlas poškodit.
 
Milan


PŘEDSTAVENÍ NAŠEHO TÝMU

JAKUB SAK

Hairstylist

TOMÁŠ KUBÍČEK

Hairstylist

Jan Smija

Hairstylist

MICHAELA SÝKOROVÁ

Hairstylist

NAŠI PARTNEŘI

bydara bydara bydara Lazurit