Vítejte na stránkách kadeřnického studia OSKAR.

Otevírací doba: Po-Pá 09:00 - 21:00 Sobota 10:00-17:00 Neděle - zavřeno

Jazyk:

Vítejte na stránkách kadeřnického studia OSKAR.

Otevírací doba: Po-Pá 09:00 - 21:00 Sobota 10:00-17:00 Neděle - zavřeno

Jazyk:

K jakému typu obličeji se hodí jaký typ účesu -účesy a střihy podle obličejů

Každá máme své přednosti, které můžeme zvýraznit a zaujmout tak své okolí, jak naší osobností, stylem respektive - image, ale i krásným účesem, který nám rozzáří tvář. Přitom, si musíme uvědomit, že každá z nás máme jiné rysi tváře a k nim volit také správný střih. Rozpoznáváme 5 typů obličeje. 
 
Začneme oválnou tváří, která je ve světě považována za ideál krasy a souměrnosti. Oválná tvář je v oblasti lícních kostí mírně rozšířena oproti čelu a čelisti. Celková délka tváře je 1,5 násobek její šířky. Při těchto rysech obličeje nemusíme vůbec nic zakrývat ani opticky formovat - právě naopak. Její krásně vyvážené rysy volají po zvýraznění vašeho půvabu. Šmrnc vám dodá ostře zastřihnuté střihy v okolí lícních kostí, rtů anebo brady. Dlouhé vlasy jako i různé krátké střihy, které za pomoci stylingových přípravků dotvoříte podle svých představ a módních trendů. Vyhněte se střihům, při kterých vlasy padají do tváře. Ztratíte vyváženost a půvab všeho co váš obličej nabízí. 
 
Čtvercová (hranatá) tvář - se vyznačuje tím, že je zhruba stejně široká v oblasti čela jako v oblasti čelistí a lícních kostí. Sednou vám krátké až středně dlouhé účesy s prostřihanými prameny okolo tváře, či asymetrické střihy. Vhodné jsou také vlny nebo kudrliny, které zvýrazní jemnost vašich rysů tváře. Nedoporučují se mikáda, které končí na úrovní brady, jako i symetrickým střihy. 
 
Srdcová tvář bývá lépe rozpoznatelná. Dominantou je vysoké široké čelo, které se od spánku postupně zužuje až k bradě, která je až špičatá. Cílem je vytvořit zdaní oválné tváře. Volit musíme účesy s ofinou, aby vám pomohla skrýt a optický zužit čelo a naopak v oblasti čelisti vytvořit bohatší tvar, aby se vyrovnali rysy brady. To dosáhneme délkou, která bude sahat kousek pod bradu. Vyhněte se bohatým účesům končícím v úrovni tváře, které prodlužují a zvýrazňují bradu. Vlasy nedávejte z čela a ani na pěšinku, rozšiřuje to čelo a opět zvýrazňuje bradu. 
 
Trojúhelníková tvář je opak srdcové - silná, široká čelist a dost úzké lícní kosti a čelo. Účesem potřebujeme vyvážit širší čelist. Doporučujeme takové účesy, které jsou bohaté na spáncích a směrem k bradě se zužují, anebo končí na úrovní čelisti. Vyhýbejte se velmi krátkým střihům, protože lícní kosti by se zdáli být příliš úzké. 
 
Obdélníková tvář je delší nežli širší s vysokým čelem a pravděpodobně s úzkou bradou. Kouzlo tváře dodají krátké až střední účesy s bohatou strukturou a objemem při kterých vůbec nevadí ofinka v pramíncích jako i sestříhané partie, které přidají tváři na šířce. A jak si vlasy učešeme do strany, tato asymetrie vyváží naše rysy jako i vlny či kučery. Vyhněte se rovným prodlouženým účesům a moc krátkým střihům.


PŘEDSTAVENÍ NAŠEHO TÝMU

JAKUB SAK

Hairstylist

TOMÁŠ KUBÍČEK

Hairstylist

Jan Smija

Hairstylist

MICHAELA SÝKOROVÁ

Hairstylist

NAŠI PARTNEŘI

bydara bydara bydara Lazurit